Włastal - Blachy

Ogrodzenia budowlane tymczasowe, panele Płock

Właściwe oznaczenie i odgrodzenie placu budowy jest istotne z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo, a drugą ochrona sprzętów i surowców.

Ogrodzenia budowlane – dlaczego są koniecznością na placu budowy?

Przyjrzyjmy się dokładniej tym dwóm kwestiom i wyjaśnijmy, dlaczego ogrodzenia budowlane pełnią tak ważną rolę na każdym placu budowy.

  • Po pierwsze – bezpieczeństwo. Prowadzenie prac budowlanych, używanie ciężkich sprzętów i obecność materiałów budowlanych (piasku, cegieł, bloków betonowych i innych) może stanowić niebezpieczeństwo dla wszystkich osób postronnych, które - celowo lub nie – znalazłyby się na nieosłoniętym placu budowy. Aby wyraźnie poinformować wszystkich wokół, na jakim terenie prowadzone są prace, należy zastosować ogrodzenia budowlane, które dokładnie go zaznaczą i odgrodzą. Przypadkowe wtargnięcie na teren budowy stanie się wtedy niemożliwe.

  • Po drugie – ochrona placu budowy. Przed kradzieżą, przed dewastacją i przed wszelkimi innymi niepożądanymi zachowaniami osób z zewnątrz. Zastosowanie ogrodzenia w postaci trwałej konstrukcji utrudni przedostanie się na plac budowy i wywołanie jakichkolwiek szkód.

Panele – najskuteczniejsze ogrodzenia budowlane

Odgrodzić plac budowy można na kilka sposobów: kraty, siatki, barierki, taśmy ostrzegawcze. Jednak najskuteczniejszym i najstabilniejszym z nich są panele. Ogrodzenia budowlane w tej formie nie tylko wyraźnie oznaczają granice terenu budowy, ale także utrudniają przedostanie się tam z zewnątrz. Dzięki nim można więc skutecznie ochronić teren przed intruzami.

Ogrodzenie budowlane – tymczasowe zabezpieczenie w wielu sytuacjach

Co ciekawe, opisywane powyżej ogrodzenie budowlane sprawdzi się nie tylko w przypadku prac budowlanych, ale także w innych sytuacjach – np. podczas trwania imprez masowych (koncertów, festynów, dożynek, festiwali itp.), wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Z pomocą paneli można oddzielić teren, na którym odbywa się impreza np. wtedy, gdy jest to wydarzenie biletowane. Z paneli blaszanych korzystają też osoby prywatne oraz organizatorzy imprez zamkniętych (zlotów, zjazdów) chcący uniknąć ciekawskiego wzroku osób postronnych.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z ogrodzeń budowlanych, zarówno w celu odgrodzenia placu budowy, jak i zabezpieczenia dowolnego innego terenu, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Dostarczamy najwyższej jakości produkty na terenie całej Polski. Zadzwoń i poznaj szczegóły oferty – zapraszamy!