Włastal - Blachy

Akcesoria

Kołnierze uszczelniające AMBE®ING®

Są wykonane z elastomeru EPDM z zatopioną na brzegu taśmą z elastycznego stopu aluminium. Bardzo giętka podstawa dostosowuje się do każdego pokrycia dachowego tworząc trwałe i skuteczne połączenie.

 

Lakier zaprawowy

Lakiery służą do usuwania ubytków powstałych w trakcie prac montażowych, zadrapań, które są przyczyną powstawania ognisk korozji i mają negatywny wpływ na dalszą eksploatację.
Lakiery występują w dwóch podstawowych rodzajach: mat i standard.
Ich kolorystyka odpowiada oferowanym aktualnie przez producentów i dystrybutorów w Polsce, kolorom blachodachówki według tabeli barw RAL lub oznaczeń indywidualnych. Na lakiery w puszkach udzielamy 12 -, a na lakiery w spray-u 24-miesięcznej gwarancji.
Lakiery posiadają pozytywną ocenę higieniczną Państwowego Zakładu Higieny.

Wkręty

Wkręty wykonane są ze specjalnie utwardzanej stali, galwanicznie cynkowanej o powłoce grubości minimum 24 um (dla wkrętów 4,8x35 mm).
Po procesie cynkowania i założeniu specjalnej podkładki wykonanej z elastomeru EPDM, główka wkrętu zostaje pokryta utwardzanym termicznie proszkiem poliestrowym. Gwarantuje to bardzo dobrą jakość powłoki, która jest odporna na urazy mechaniczne, korozję i promienie UV.
Dostępna kolorystyka zawiera 185 kolorów w barwach tabeli RAL.

 

Gwoździe dekarskie i gwoździe do obróbek blacharskich

Gwoździe walcowane pierścieniowo, wykonane są ze stali niskowęglowej, zabezpieczone powłoką cynkową o grubości minimum 35 mm, wyposażone w podkładkę z elastomeru EPDM.
Główka gwoździa pokryta jest proszkiem poliestrowym w jednym ze 185 kolorów tabeli barw RAL.

 

Specjalistyczny uszczelniacz dekarski

Plastyczno-elastyczny uszczelniacz na bazie emulsji akrylowych, zawierający rozpuszczalnik. Jest klarowny i całkowicie przezroczysty. Doskonała przyczepność do wielu powierzchni stosowanych w budownictwie, np. papy, asfaltu, betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych. Może być używany na wilgotnych powierzchniach, a nawet pod wodą. Po utwardzeniu daje się malować. Nie stosować do polistyrenu.
Stosuje się do uszczelniania kołnierzy okien dachowych, kominów i innych obróbek dekarskich, uszczelniania połączeń blachy falistej i trapezowej, naprawy przecieków w dachach i rynnach. Doskonały do błyskawicznych napraw nawet w czasie ulewnego deszczu , do spoinowania fug o ruchomości maksymalnie do 10 %, do klejenia papy na zimno.

Uszczelki

Samoprzylepne uszczelki klinowe, wykonane z pianki technicznej, lub filtracyjnej. Zapobiegają dostawaniu się liści, kurzu, ptactwa pod pokrycie dachowe, zabezpieczają również przed nawiewaniem śniegu.

Przykłady zastosowań uszczelek przy montażu dachu.

  

 

Okna dachowe

Najwyższa jakość wykonania, łatwość i bezpieczeństwo użytkowania oraz nowatorskie rozwiązania umożliwiają dobranie odpowiedniego okna dachowego FAKRO do każdego rodzaju pomieszczenia. Okna wytwarzane są z najlepszych surowców w oparciu o najnowsze technologie gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne.
 

 

 

 

 

Stopień kominiarski

 

 

 

Wspornik stopnia do blachodachówki "350 mm"
Wspornik stopnia do blachodachówki "400 mm"

 

 

 

Kominki pcv

Przeznaczony jest do dachów o nachyleniu od 0 do 45 stopni. Specjalna konstrukcja pierścieniowa zapewnia skuteczną wentylację nawet przy minimalnej prędkości wiatru. Stosowany jest do wyprowadzenia instalacji wentylacyjnej ponad połać dachu. Wykonany jest z wysokoudarowego polipropylenu z dodatkiem kauczuku i UV.

 

 

Kominki wentylacyjne

Kominki wentylacyjne stosowane są do wentylacji poddaszy nieużytkowych.

 

 

Ława kominiarska

 


Mocownik ławy kominiarskiej

 

 

 

Wspornik ławy do blachodachówki "350 mm"
Wspornik ławy do blachodachówki "400 mm"

 

 

Płotek przeciwśniegowy

 

 

Uchwyt płotka przeciwśniegowego "350 mm"
Uchwyt płotka przeciwśniegowego "400 mm" 

 

 

 

Podbitka dachowa - system PCV

Kompletny system paneli i profili PCV zapewnia estetyczne i trwałe wykończenie dachów, otworów okiennych i drzwiowych, a także elewacji budynku. Dostępna gama kolorystyczna pozwala dopasować jego elementy do elewacji budynku oraz koloru rynien. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod wykańczania dachów, system ten nie wymaga dodatkowej konserwacji oraz malowania.