Włastal - Blachy

Rynny ocynkowane – Warszawa

Istnieje powiedzenie, że nasz dom to cztery ściany… należy jednak wziąć pod uwagę to, że ów powiedzenie nie powinno się na tym kończyć, bo na dom składa się jeszcze wiele innych, bardzo ważnych elementów. Chodzi nam tutaj oczywiście o rynny, które powinny być częścią każdego lokum. Dlaczego są tak ważne? Wszystkiego dowiesz się czytając dzisiejszy artykuł do końca.

 

Rynny- jaką rolę spełniają w domu?

 

Rynna jest to inaczej półotwarta rura, która okrywa krawędzie dachu budynku. To właśnie podczas  opadów do rynny spływa woda z dachu. Ten element ma za zadanie grawitacyjnie odprowadzić wodę i uchronić dom przed jej nadmiarem. Jeżeli posiadamy dobry system orynnowania, mamy gwarancję na to, że nasza instalacja wodno-kanalizacyjna także spełnia swoją rolę. Co jeszcze składa się na taki system? Powinien zawierać elementy pasujące do siebie czyli: rynny i rury spustowe oraz mufy, kolanka, rynhaki, rewizje, denka, sztucery itp.
Aby to wszystko sprawnie działało należy wówczas zainwestować w taką instalację, która będzie wytrzymała i odporna na korozję, oraz inne czynniki atmosferyczne. Rynny muszą być też przede wszystkim szczelne i odporne na zmiany temperatur. Nie należy też pominąć ważnej kwestii, jaką jest spełnianie norm, czy też odpowiednie certyfikaty. Montowanie rynien nie należy do najprostszych czynności, bo mogą wkraść się błędy, dlatego warto jest skorzystać z usług profesjonalistów.


Rynny ocynkowane – musisz je mieć


Rynny, które zostały wykonane z blachy stalowej i ocynkowanej zaliczają się do produktów dość trwałych i nie są też drogie. Dobrze jest także, dodatkowo zabezpieczyć je np. powłoką z poliestru.
Na rynku można również dostać rynny, które zrobione są z blachy tytanowo-cynkowej, co czyni je… jeszcze bardziej odpornymi na różne, wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby lutować rynnę ocynkowaną. Stalowy system rynnowy może nam zapewnić bardzo długą trwałość, która zamyka się w przedziale 30- 70 lat. Dodatkowo warto jest też zwrócić uwagę na zalety tego rodzaju rynien. Możecie być pewni, że nie zaczną nam przede wszystkim pękać, jaki i nie ulegną żadnym deformacjom, a te, które wykonano ze stalowej blachy 0,6 mm poradzą sobie nawet z wahaniami temperatury.

 

Rynny: – nasza oferta w Warszawie

 

Gorąco zachęcamy do tego, abyś zapoznał się z naszą ofertą, w której znajdziesz wiele potrzebnych elementów do budowy i remontu domu, w tym także rynny ocynkowane. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, w tym celu zapraszamy do kontaktu. Nie zwlekaj- czekamy na Ciebie w Warszawie!